راهنمای خرید

آشنایی با ولت، آمپر و وات در شارژر و باتری

آشنایی با ولت، آمپر و وات در شارژر و باتری

تا حالا شده شارژر گوشی خودتون رو عوض کرده باشید و متوجه بشید باتری گوشی دو برابر زمان  معمول طول می‌کشه که شارژ شه؟ در حالی که باتری ها و شارژرهای مختلف ممکن است یک دستگاه را تغذیه کنند، اما همیشه قدرت یکسانی را ارائه نمی دهند. در این راهنما، ولت، آمپر و وات را بررسی می‌کنیم و یاد می‌گیریم که چقدر برق برای دستگاه‌ها و شارژرها نیاز دارید.

ولتاژ باتری چیست؟

هنگام خرید باتری گوشی، ممکن است متوجه انواع گزینه های باتری با ولتاژهای مختلف شوید. اما ولتاژ باتری چیست؟ چگونه بر عملکرد باتری و دستگاه شما تأثیر می گذارد؟

ولتاژ واحد جریان باتری شماست و بر حسب ولت اندازه گیری می شود. اگر باتری خود را به عنوان یک لوله آب در نظر بگیرید، ولتاژ فشار آب در لوله خواهد بود. این فشار باعث می شود جریان از باتری عبور کند و برق را به دستگاه شما برساند. اگر بخواهید فشار را در لوله خود افزایش دهید، آب بیشتری از آن عبور می کند. همین امر در مورد باتری شما نیز صادق است – ولتاژ بالاتر به معنای فشار بیشتر است، بنابراین جریان بیشتری از باتری عبور می کند

آمپر چیست؟

قدرت جریان – سرعت جریان آن – با آمپر اندازه گیری می شود. با در نظر گرفتن باتری به عنوان یک لوله آب، جریان، نرخ جریان آب است. آمپرهای بالاتر به این معنی است که الکتریسیته با سرعت بیشتری جریان می یابد و توان بیشتری را به دستگاه شما می رساند.

وات چیست؟

وات مقدار کل انرژی ایجاد شده است و بر حسب وات یا انرژی در واحد زمان اندازه گیری می شود. فرمول ساده برای وات این است:

وات=ولت*آمپر

اگر ولتاژ یا آمپر را افزایش دهید، وات بیشتری تولید خواهید کرد و توان بیشتری تولید خواهید کرد.

 

چگونه ولت، آمپر و وات باتری ها را شارژ می کنند؟

بنابراین چگونه همه این موارد با هم کار می کنند تا شارژ دستگاه شما را تامین کنند؟ وات اندازه گیری کلی توانی است که از طریق شارژر شما جریان می یابد، بنابراین وات بالاتر شارژر گوشی به این معنی است که دستگاه شما سریعتر شارژ می شود اگر در حال خرید شارژر جدید هستید و وات آن در لیست نیست، می توانید آن را با فرمول محاسبه کنید: وات = ولت x آمپر. برای سریع‌ترین شارژ، دستگاهی را انتخاب کنید که بالاترین وات را ارائه می‌دهد.

آیفون چند آمپر برای شارژ نیاز دارد؟

یکی از رایج ترین سوالات در مورد وات شارژر گوشی این است که “آیفون چند آمپر برای شارژ نیاز دارد؟ برخی از دستگاه‌ها، مانند آیفون، دارای مکانیزم داخلی هستند که فقط به آنها اجازه می‌دهد یک آمپر جریان را بکشند، حتی اگر شارژر شما بتواند جریان بیشتری ارائه دهد. با این حال، همچنان می‌توانید شارژری با آمپر بالاتر بخرید – به باتری تلفن همراه شما آسیبی نمی‌زند.

فقط تلفن‌های همراه و دستگاه‌های کوچک نیستند که به شارژرها متکی هستند – شما همچنین می‌توانید از دانش خود در مورد ولت، آمپر و وات هنگام خرید باتری خودرو و کامیون و سایر لوازم رایج استفاده کنید.

 

منبع: باتریز پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *